Līzings — biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Viss, kas jums ir jāzina par GRENKE līzingu.

BUJ/ Klientiem/ vispārīgā informācija

Piezvaniet mums

Sazinieties ar mums, zvanot uz

+ 371 6000 20 50

Pirmd.–piektd. 09.00–18.00

Vienkāršiem vārdiem sākot, līzings ļauj uzņēmumam vienmērīgi sadalīt izmaksas par aprīkojumu ilgākā laika posmā, neieguldot lielas naudas summas uzreiz. Līzings paver iespējas lietot jaunāku aprīkojumu un iekārtas vai vairākas iekārtas vienlaicīgi. 

GRENKE līzingam var pieteikties gandrīz jebkura juridiskā persona, un tas ir ļoti efektīvs veids, kā ļaut uzņēmumam attīstīties, izmantojotot jaunāko un modernāko aprīkojumu.

 

Pēdējo 40 gadu laikā GRENKE ir piedāvājis līzinga pakalpojumus daudziem uzņēmumiem un organizācijām, tādiem kā valsts iestādes, individuālie komersanti, asociācijas, SIA, pašnodarbinātās personas, u.c. 

GRENKE darbojas neatkarīgi no aprīkojuma ražotājiem un pārdevējiem, kas ļauj mums finansēt ļoti plašu aprīkojuma klāstu: IT aprīkojums - kopētāji - printeri - telekomunikācijas - medicīnas iekārtas - kafijas automāti - iekrāvēji - tirdzniecības automāti - komerciālais aprīkojums - EPOS - un daudz, daudz vairāk.

 

Mēs varam finansēt arī citu aprīkojumu un iekārtas - vienkārši sazinieties ar mums.

GRENKE piedāvā līzinga pakalpojumus sākot ar 500 €. 

Parasti aprīkojuma pārdevējs nosūta mums pieteikumu līzingam jūsu vārdā. Tomēr, ja aprīkojuma pārdevējs vēl nav GRENKE sadarbības partneris - informējiet mūs, mēs sazināsimies ar pārdevēju un vienosimies par tālākām darbībām.

 

Protams, pieteikties līzingam jūs varat arī sazinoties ar mums.

Saskaņā ar spēkā esošiem normatīvajiem aktiem, līzinga pakalpojumiem ir piemērojams PVN, attiecīgi mēs piemērojam atbilstošo PVN likmi katram līzinga darījumam.  

Saņemot aprīkojumu, piegādes apstiprinājumā jūs norādat faktiskās piegādes datumu. Saskaņotais pamata līzinga termiņš sākas tikai tā kalendārā ceturkšņa pirmajā dienā, kas seko aprīkojuma saņemšanai, vai, izņēmuma gadījumā, kalendārā mēneša pirmajā dienā, ja tika panākta vienošanas par ikmēneša maksājumiem.

Lai nodrošinātu efektīvāku un, izmaksu ziņā, taupīgāku procesu, GRENKE izstāda rēķinus par līzingu tikai četras reizes gadā (1. janvārī, 1. aprīlī, 1. jūlijā un 1. oktobrī), proti, reizi ceturksnī avansā.

Izņēmumu gadījumos, GRENKE izstāda ikmēneša rēķinus, ja tika panākta vienošanās par ikmēneša maksājumiem.

Līzinga līguma laikā GRENKE ir aprīkojuma likumiskais īpašnieks, līdz ar ko aprīkojumam ir obligāti jābūt apdrošinātam. GRENKE var piedāvāt GRENKE Protect risinājumu, kas sedz daudz riskus, vai arī jūs varat iekļāut aprīkojumu jūsu esošajā apdrošināšanas polisē.

Izmantojot mūsu līzinga pakalpojumu, jūs maksājat par aprīkojuma izmantošanu, nevis tā īpašumtiesībām.

 

Mūsu pakalpojuma būtībā ir līdzīga automašīnas nomai. Nomājot automašīnu, līzinga maksājumi nedod jums īpašumtiesības uz automašīnu. Tā vietā jūs vienkārši maksājat par tā izmantošanu. Veicot līzinga maksājumus, automašīna nekad nenonāks jūsu īpašumā. Beidzoties līgumam, jūs varat atgriezt automašīnu, izpirkt to par atlikušo vērtību vai pieteikties līguma pagarināšanai, un izmantot jau pārbaudīto transporta līdzekli.

 

Ja līzinga perioda beigās jūs izteiksiet velmi pārņemt līzinga objektu, mēs sagatavosim atpirkšanas piedāvājumu. 

Līzinga termiņa beigās pastāv dažas iespējas, kā jūs varat rīkoties. Populārākā no tiem ir atgriezt aprīkojumu un paņemt jaunu; tad var aprīkojumu izpirkt, vai arī turpināt izmantot aprīkojumu. Tas nozīmē, ka jums ir izvēles brīvība.

Jā. Līguma pirmstermiņa izbeigšanas gadījumā, jums ir pilnībā jāapmaksā visa naudas summa, kas vēl ir neizmaksāta līzinga līguma pirmstermiņa izbeigāšanas brīdī.

GRENKE klientu portāls ļauj tiešsaistē ātri un ērti pārvaldīt visu informāciju, kas ir saistīta ar jūsu līzinga līgumiem. Portālā jūs varat piekļūs rēķieniem, mainīt uzņēmuma rekvizītus, un pieteikt bojājumus. 

 

BUJ/ Klientiem/ Vispārīgais līzinga līgums

Vispārīgais līzinga līgums (VLL) ir līgums par iepriekš saskaņotu un apstiprinātu naudas summas limitu, kuru ir iespējams izmantot tad, kad Jums tas ir vajadzīg, turklāt, ar izdevīgākiem nosacījumiem. Vispārīgais līzinga līgums ir noslēgts uz 12 mēnešiem un ļauj rīkoties elastīgāk, un bez papildu kredītnovērtējuma.

 

Kopumā, ja nākamajos 12 mēnešos uzņēmums plāno ieguldīt vismaz 15 000 eiro aprīkojuma iegādei, tad ir vērts izskatīt Vispārīgā līzinga līguma parakstīšanas iespēju. Šāds ieguldījumu apjoms nosaka izdevīgākus nosacījumus visiem individuālajiem līzinga līgumiem, kas ir noslēgti VLL ietvaros, pat nelieliem ieguldījumiem 500 eiro vērtībā. Individuālo līzinga līgumu apstrāde VLL līguma ietvaros ir sevišķi ātra un vienkārša. Papildu kredītnovērtējums nav nepieciešams, individuāli līzinga līgumi ir vienkāršoti, un jūs varat nozīmēt personu, kas VLL ietvaros varēs parakstīt individuālus līzinga līgumus.

Nē, VLL nekādā veidā neierobežo jūsu izvēli. GRENKE darbojas neatkarīgi no aprīkojuma ražotājiem un pārdevējiem, kas ļauj mums finansēt ļoti plašu aprīkojuma klāstu: IT aprīkojums - kopētāji - printeri - telekomunikācijas - medicīnas iekārtas - kafijas automāti - iekrāvēji - tirdzniecības automāti - komerciālais aprīkojums - EPOS - un daudz, daudz vairāk.

 

Savstarpēji vienojoties, mēs varam finansēt arī citu jums nepieciešamo aprīkojumu.

Slēdzot VLL, jums tiek piešķirti izdevīgāki, tieši jums piemēroti, nosacījumi, balstoties uz kuriem, VLL ietvaros, arī tiek noformēti individuālie līzinga līgumi. Jums, ka klientam, atliek tikai izvēlēties vēlamo līzinga termiņu.

Nē, VLL ietvaros netiek piemērota apstrādes maksa. 

Kopējais līzinga apjoms ir pieejams klientam ar noteiktiem nosacījumiem divpadsmit mēnešu laikā neatkarīgi no kalendārā gada. Šajā periodā uzņēmumam ir pieejams kopējais līzinga apjoms jebkuram individuālo līgumu daudzumam vienmēr, kad uzņēmums vēlas investēt.

Nē. Līzinga maksājumi paliek fiksēti līdz tam brīdim, kamēr beigsies kāda konkrētā individuālā līguma termiņš. Grozījumi ar atpakaļejošu datumu nav iespējami.

BUJ/ Sadarbības partneriem

Vienkārši sazinieties ar mums, izmantojot kontaktu veidlapu, un nākamajā darba dienā kļūstiet par GRENKE partneri.

Pastāv trīs iespējas, kā to izdārīt: 1) izmantojot sadarbības partneru portālu, 2) caur GRENKE mobilo aplikāciju, vai sazinoties ar jūsu GRENKE personīgo menedžeri.

 

Ātrākais veids ir izmantot sadarbības partneru portālu. Tajā jūs varēsiet aprēķināt līzinga maksājumu apmērus un nosūtīt pieprasījumu GRENKE tiešsaistē. Ja jums vēl nav sadarbības partneru portāla pieejas datu, jūs varat pieprasīt tos šeit vai sazināties ar jūsu GRENKE personīgo menedžeri.

GRENKE līzings ir uzskatāms par drošu un uzticamu darījuma veidu, jo mēs apmaksājam jūsu pavadzīmi 24 stundu laikā*, neveidojot debitora parādu. 

 

*pie nosacījuma, ka mums būs pieejami visi līzinga dokumentācijas oriģināli (līgums un piegādes apstiprinājums), kuru ir parakstījusi klienta paraksttiesīga persona.

GRENKE vienmēr ir gatava palielināt jūsu pārdošanas apjomus, organizējot apmācību gan jūsu darbiniekiem, gan nepieciešamības gadījumā, arī jūsu klientiem.

Līzinga termiņa beigās pastāv dažas iespējas, kā klients var rīkoties. Populārākā no tiem ir atgriezt aprīkojumu un paņemt jaunu; tad var aprīkojumu izpirkt, vai arī turpināt izmantot aprīkojumu. Tas nozīmē, ka klientam ir piešķirta izvēles brīvība.

Pastāv divi atsevišķi līgumi:

  • Līzinga līgums starp GRENKE un klientu;
  • Pamatlīgums starp GRENKE un jums, kas tiek parakstīts, uzsākot sadarbību, un tās ir derīgs visiem līzinga darījumiem neatkarīgi no klienta.

Principā - jā, bet viss ir atkārīgs no jūsu savstarpējās vienošanās ar klientu.

Jā, inegrtācija caur API ir iespējama.